FOTBAL EUROPEAN. Las Palmas - FC Barcelona, 1-2. Catalanii au câștigat cu emoții, dar rămân liderii Spaniei

FC Barcelona s-a impus, scor 2-1, în partida disputată, în deplasare, la Las Palmas, în cadrul etapei a 25-a a Primerei Division.

FC Barcelona și-a consolidat proziție de lider în Primera Division, după succesul la limită, obținut, astăzi, în deplasare, la Las Palmas. Catalanii au deschis scorul prin Suarez, în minutul 6, apoi, gazdele au egalat datorită lui Jose (10). Până la pauză, Neymar a readus-o pe Barcelona în avantaj și a stabilit scorul final, grație unui gol reușit în minutul 39. FC Barcelona și-a consolidat prima poziție în Primera Division, acumulând 63 de puncte. Pe locul secund se află Atletico Madrid (54), un meci mai puțin disputat.