FOTBAL EUROPEAN. Juventus A CUCERIT Cupa Italiei, după o finală cu Lazio. Ștefan Radu a fost doar rezervă, dar a intrat pe teren în prima repriză

Juventus Torino a câștigat Cupa Italiei, miercuri seară, după victoria oținută în ultimul act, împotriva formației Lazio, scor 2-0

Juventus Torino a pus mâna pe primul trofeu, în acest final de sezon, în care piemontezii mai sunt implicați în lupta pentru titlu și Liga Campionilor. Piemontezii s-au impus, miercuri, pe „Stadio Olimpico”, scor 2-0, în finala disputată contra celor de la Lazio, goluri marcate de Dani Alves (12) și Leonardo Bonucci (24). La gruparea lazială, Ștefan Radu a fost rezervă, dar a intrat pe teren în minutul 21, după accidentarea lui Parolo. Juventus este calificată și în finala Ligii Campionilor, acolo unde va lupta pentru trofeu cu Real Madrid, iar în Serie A, este la un pas de câștigarea titlului. Cu două etape înainte de final, „Bătrâna Doamnă” are un avans de 4 puncte față de AS Roma.