FOTBAL EUROPEAN. Internazionale - Udinese, 1-2. Milanezii au fost răpuși de un fost atacant al Stelei

Inter Milano a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, de cei de la Udinese, scor 1-2, în cadrul etapei a 14-a din Serie A. Printre marcatorii oaspeților s-a aflat și francezul Cyril Thereau, fost atacant al Stelei.

Udinese a dat lovitura duminică seara pe terenul echipei Internazionale Milano, pe care a învins-o cu scorul de 2-1. Gazdele au deschis scorul prin Icardi, cu un minut înaintea finalului primei reprize, iar „alb-negrii” au egalat după pauză, prin Fernandes (60). Udinese a plecat cu toate cele trei puncte, datorită lui Cyril Thereau, cel care a înscris în minutul 71. Fostul atacant al Stelei s-a transferat în acest sezon la Udine, iar după ce a plecat din Ghencea, în 2007, a mai îmbrăcat tricourile echipelor Anderlecht, Charleroi și Chievo.