FOTBAL EUROPEAN. George Pușcaș a marcat împotriva Milanului. Echipa românului a smuls un egal, datorită portarului

Atacantul George Pușcaș a marcat un gol, duminică, în confruntarea pe care Benevento a încheiat-o la egalitate, scor 2-2 cu AC Milan.

Benevento a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, în partida jucată cu AC Milan, în runda a 15-a din Serie A. Oaspeții au deschis scorul prin Giacomo Bonaventura (39), gazdele au egalat datorită lui George Pușcaș, cel care a punctat în minutul 50. Milanezii au trecut din nou în avantaj, grație lui Nikola Kalinici (57), dar în minutul 75 au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Alessio Romagnoli. În al 5-lea minut al prelungirilor, Alberto Brignoli, portarul lui Benevento, a egalat și a adus primul punct formației sale, care înregistrare 14 înfrângeri în primele 14 runde. De asemenea, Pușcaș și-a trecut în cont primul gol în Serie A.