FOTBAL EUROPEAN. Espanyol - Barcelona, 0-2. Echipa lui Costel Gâlcă a fot ELIMINATĂ din Cupa Spaniei

Espanyol Barcelona a pierdut manșa retur disputată, miercuri, pe teren propriu, cu FC Barcelona, scor 0-2, și a părăsit Cupa Spaniei

Espanyol Barcelona, echipa antrenată de Costel Gâlcă, a fost eliminată, miercuri, din „optimile” Cupei Spaniei. „Alb-albaștrii” au fost învinși, în retur, pe propriul teren, de FC Barcelona, scor 0-2, goluri marcate de El Haddadi, în minutele 32 și 88. „Roș-albaștrii” s-au calificat fără emoții în sferturile de finală, pentru că în prima manșă învinseseră cu scorul de 4-1.

Espanyol Barcelona va evolua, duminică, în Primera Division, în deplasare, cu Getafe, în cadrul etapei a 19-a.