FOTBAL EUROPEAN. Echipa lui Costel Gâlcă a ratat o VICTORIE foarte importantă, deși a jucat o oră în SUPERIORITATE numerică

Espanyol Barcelona, echipa antrenată de Costel Gâlcă, a remizat, luni, în deplasare, la Granada (scor 1-1), într-un meci din etapa a Primerei Division.

Espanyol Barcelona s-a întors cu un punct după deplasarea de la Granada, ce a avut loc, luni, și a contat pentru runda a 29-a a campionatului Spaniei. Catalanii au remizat, scor 1-1, deși au evoluat mai bine de o oră cu un om în plus, În minutul 28, Barral, jucătorul Granadei, a fost eliminat, iar gazdele au deschis scorul prin Rochina, în minutul 40. „Alb-albaștrii” au egalat în partea a doua, pentru că Lopes Miguel a înscris în propria poartă în minutul 83.

Espanyol se află pe locul al 14-lea al clasamentului, cu 32 de puncte, la cinci distanță de Getafe, ocupanta poziției a 18-a, prima retrogradabilă.