FOTBAL EUROPEAN. Chelsea Londra a pus mâna pe Cupa Angliei. Gruparea de pe „Stamford Bridge” a depășit-o pe Manchester United

Chelsea Londra s-a impus cu 1-0 în finala Cupei Angliei, disputată, sâmbătă, pe „Wembley”, împotriva grupării Manchester United.

Chelsea Londra a întrat în posesia Cupei Angliei, după succesul obținut, sâmbătă, pe „Wembley”, în fața celor de la Manchester United. Echipa lui Antonio Conte s-a impus la limită, scor 1-0, datorită unui gol înscris în prima repriză de Eden Hazard, cel care a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 22. Astfel, londonezii și-au luat revanșa după ce anul trecut au ajuns în ultimul act al Cupei Angliei, dar au pierdut trofeul în favoarea celor de la Arsenal, scor 1-2.