FOTBAL EUROPEAN. Benfica Lisabona și PSG au câștigat în deplasare și s-au CALIFICAT în „sferturile” Ligii Campionilor

PSG a eliminat-o pe Chelsea, în „optimile” Ligii Campionilor, după succesul înregistrat, miercuri, la Londra, scor 2-1.

PSG s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, la finalul „dublei” din „optimi”, disputate contra celor de la Chelsea Londra. Francezii câștigaseră în tur cu scorul de 2-1, iar în retur s-au impus cu același rezultate. Oaspeții au marcat prin Rabiot (16) și Ibrahimovici (67), iar gazdele au înscris datorită lui Diego Costa (27).

În cealaltă partidă a serii, Zenit a fost învinsă pe teren propriu, de Benfica Lisabona (scor 1-2). Gazdele au deschis scorul prin Hulk (69), dar portughezii au revenit cu reușitele lui Gaitan (85) și Talisca (90+6). Marți, în „optimi” s-au calificat Real Madrid și Wolfsburg.