FOTBAL EUROPEAN. Bayern Munchen - Wolfsburg, 5-1. Un jucător al bavarezilor a reușit o performanță ULUITOARE

Bayern Munchen a câștigat, marți, cu scorul de 5-1, meciul disputat în Bundesliga, cu Wolfsburg, în etapa a 6-a. Polonezul Robert Lewandowski a marcat toate golurile bavarezilor, în repriza a doua.

Bayern Munchen a câștigat la pas meciul cu Wolfsburg, scor 5-1, în runda a 6-a a campionatului Germaniei. Oaspeții au deschis scorul în minutul 26, prin Caligiuri, iar în partea a doua, gazdele au revenit datorită polonezului Robert Lewandowski. Atacantul a fost introdus pe teren după pauză și a punctat de cinci ori, în minutele 51, 52, 55, 57 și 60. Lewandowski a devenit cel de-a 14-lea jucător din istoria Bundesligii care a marcat de cinci ori, dar predecesorii săi nu au reușit să puncteze în 9 minute.