FOTBAL EUROPEAN. Barcelona - Valencia, 7-0. Suarez și Messi I-AU JUMULIT fără milă pe „lilieci”

FC Barcelona este ca și calificată în finala Cupei Spaniei, după ce, miercuri, a trecut pe „Camp Nou”, de Valencia, scor 7-0, în prima manșă a semifinalelor.

FC Barcelona a câștigat lejer prima manșă din semifinalele Cupei Spaniei, disputată contra Valenciei, scor 7-0. Spectacolul a fost asigurat de Luis Suarez și Messi, fotbaliști care au înscris toate golurile. Uruguayanul a punctat în minutele 7, 12, 83 și 88, iar argentinianul a realizat hattrick-ul în minutele 29, 59 și 74. Mai mult, Neymar a ratat un penalty, în al treilea minut din prelungirile primei reprize. În finalul întâlnirii, în minutul 90+3, Lascelles, jucătorul Valenciei, a fost eliminat. Meciul retur se va disputa la data de 10 februarie, pe „Mestalla”. Astăzi, în cealaltă partidă din semifinalele Cupei Spaniei, FC Sevilla va primi vizita celor de la Celta Vigo.