FOTBAL EUROPEAN. Atletico Madrid - FC Barcelona, 1-2. „Extratereștrii” au plecat cu toate punctele de pe „Vicente Calderon”

FC Barcelona, campioana din Primera Division, s-a impus cu scorul de 2-1, în derby-ul cu Atletico Madrid, jucat, sâmbătă, în etapa a 3-a.

Atletico Madrid și Barcelona s-au aflat față în față în rundra a treia a Primerei Division, competiție ce a fost câștigată în urmă cu două ediții de madrileni, iar sezonul trecut de catalani. Sâmbătă, FC Barcelona a câștigat cu scorul de 2-1, după o primă repriză fără goluri. Gazdele au spart gheața prin Torres, în minutul 51, apoi oaspeții au întors rezultatul, grație reușitelor lui Neymar (55) și Messi (77). Barcelona are maximum de puncte după primele trei runde, în timp ce Atletico a strâns 6 puncte.