FOTBAL EUROPEAN. Alexandru Maxim a marcat pentru VfB Stuttgart, dar șvabii au ratat victoria

Internaționalul Alexandru Maxim a debutat cu dreptul în noua ediție a Bundesligii și a înscris un gol în meciul dintre Borussi Monchengladbach și VfB Stuttgart, scor 1-1.

În prima rundă din Bundesliga, formația VfB Stuttgart a terminat, astăzi, la egalitate, scor 1-1, disputa din deplasare cu formația Borussia Monchengladbach. Pentru șvabi a marcat internaționalul Alexandru Maxim, cel care a deschis scorul în minutul 51. Totuși, oaspeții au fost nevoiți să se mulțumească doar cu un punct, pentru că Borussia a egalat în minutul 90 prin Kramer.

În Elveția, fostul rapidist Ovidiu Herea a punctat pentru FC Sion, în jocul de Cupă, câștigat cu scorul de 3-1, în fața celor de la Le Chaux De Fonds. Românul a intrat pe teren în minutul 71 și a înscris în al doilea minutul 90+2.