FOTBAL: Cristi Săpunaru a vazut un nou cartonaș roșu în jocul cu Atletico Madrid

Cristian Săpunaru a fost eliminat în ultima partidă din La Liga, pe care Elche, echipa la care activează fudanșul român, a pierdut-o în fața liderului Atletico Madrid, scor 0 – 2, în etapa a 34-a

În minutul 49, Săpunaru a văzut cartonașul galben, după ce l-a faultat, în careu, pe Raul Garcia, dar lovitura de la 11 metri a fost ratată de atacantul madrilenilor, David Villa. Fostul rapidist a comis, în minutul 90, încă un fault în propriul careu și imediat vede cartonașul roșu.

Diego Costa transformă cu succes lovitura de pedeapsă și, astfel,  Atletico  rămâne pe primul loc în campionatul Spaniei și se distanțează la 6 puncte de Real Madrid și 7 față de Barcelona.