FCSB A DEMOLAT-O pe Viktoria Plzen și s-a CALIFICAT în play-off-ul Ligii Campionilor. „Roș-albaștrii” au marcat de 3 ori în 8 minute

FCSB a câștigat cu scorul de 4-1 confruntarea cu Viktoria Plzen, disputată, miercuri, în deplasare, în turul al 3-lea preliminar al UEFA Champions League,

FCSB s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor, după succesul spectaculos obținut, miercuri, pe terenul celor de la Viktoria Plzen, scor 4-1. După 2-2 în tur, în Cehia, „roș-albaștrii” au deschis scorul grație lui Mihai Bălașa, cel care a executat impecabil o lobvitură liberă de la 25 de metri. În partea a doua, gazdele au revenit prin Michael Krmencik (64), iar „roș-albaștrii” au punctat de trei ori, prin Filipe Teixeira (71), Florin Tănase (76) și Denis Alibec (79 - penalty). Vineri, FCSB va afla peste ce adversară va da în play-off-ul celei mai importante competiții intercluburi.