FC Viitorul a pierdut un nou meci în Liga I. Echipa lui Gică Hagi n-a marcat în ultimele 6 meciuri!

FC Viitorul a fost învinsă, duminică, la Ovidiu, de CS „U” Craiova (scor 0-2), într-o confruntare din etapa a 7-a a campionatului intern.

FC Viitorul a pierdut cu 0-2 partida jucată, duminică, pe teren propriu, cu CS „U” Craiova, în etapa a 7-a a Ligii I. Oaspeții au deschis scorul prin Alexandru Mitriță, cel care a transformat un penalty în minutul 28 și și-a dublat avantajul după ce același fotbalist a punctat și în minutul 71. Campioana României a bifat cel de-al 4-lea eșec în campionat și cel de-al 6-lea joc consecutiv fără gol marcat. Viitorul n-a mai înscris din prima rundă, de la 3-0 cu Gaz Metan Mediaș