DRAMĂ pentru naționala UNDER - 19. România A RATAT CALIFICAREA la Euro, deși a condus cu 1-0 în minutul 84!!!

Naționala Under-19 a României a fost învinsă cu 1-2, de reprezentativa Ucrainei, și a ratat calificarea la Campionatul European din Finlanda.

Naționala Under-19 a României a ratat șansa de-a juca la Campionatul European găzduit în acest an de Finlanda. În ultima partidă a Turului de Elită, „tricolorii” au fost învinși de Ucraina, scor 1-2, iar pentru calificare aveau nevoie și de un egal. La Ploiești, elevii lui Adian Boingiu au deschis scorul prin Olimpiu Moruțan, în minutul 77. Jucătorul celor de la Botoșani, care a semnat cu FCSB, și-a dat jos tricoul, de bucurie, deși avea un galben. Arbitrul l-a avertizat și l-a trimis la vestiare, lăsând echipa României în inferioritate numerică. Apoi, ucrainenii au egalat prin Safranov (84) și au marcat golul victoriei, datorită lui Bondar (90+2). În minutul 90+4, Neciu a fost eliminat pentru un fault.