DEZASTRU pentru Victor Pițurcă. A pierdut din nou cu Al Ittihad și are un palmares JENANT

Al Ittihad, echipa antrenată de Victor Pițurcă, a fost învinsă, astăzi, de Al Shabab, scor 0-1. Golul meciului a fost înscris în minutele de prelungire, iar tehnicianul român a înregistrat în cinci meciuri patru înfrângeri și un rezultat de egalitate.

Victor Pițurcă nu se acomodează în fotbalul din Arabia Saudită și riscă să fie dat afară de șeicii de la Al Ittihad. Echipa fostului selecționer al României, a pierdut, astăzi, scor 0-1, pe teren propriu, contra celor de la Al Shabab, iar golul victoriei a fost reușit de oaspeți în minutul 90+5. Până acum, Victor Pițurcă are un palmares dezastruos pe banca echipei Al Ittihad: patru înfrângeri și un egal. Până să fie antrenați de „Piți”, saudiții bifaseră șapte victorii consecutive.