DEZASTRU ISTORIC. Germania - România, 8-0. Naționala de tineret a fost călcată în picioare!!!

Naționala de tineret a României a suferit, în această seară, un eșec de proporții, în deplasare, în fața Germaniei, scor -8, în preliminariile Campionatului European. Nemții au deschis scorul în minutul 1, iar în minutul 16 conduceau deja cu 3-0.

România nu mai avea șanse de calificare la Campionatul European din 2015, înaintea confruntării cu Germania, națională care câștigase deja grupa. „Tricolorii”, antrenați de Viorel Moldovan, s-au făcut de râs și au încasat o înfrângere teribilă, scor 0-8. Nemții au deschis scorul în minutul 1, prin Malli, apoi au mai punctat prin Hofmann (12) și Younes (16). Același Hofmann a stabilit scorul final al primei părți, în minutul 44. În partea a doua, meciul de coșmar a continuat. Adversarii au mai înscris prin Schulz (63), Da Costa (80), Stark (86) și Hofmann (89).