CUPA ROMÂNIEI. Steaua - Dinamo, 2-2. EGAL de AUR pentru echipa din Ştefan cel Mare. "Câinii" s-au calificat în FINALĂ

Dinamo s-a calificat în finala Cupei României, după egalul înregistrat, miercuri, pe "Arena Naţională", scor 2-2, în derby-ul cu Steaua, din returul semifinalelor.

Steaua şi Dinamo s-au duelat pentru ultima dată în acest sezon, în returul semifinalelor Cupei României. Chiar dacă meciul s-a încheiat cu un rezultat de egalitate, scor 2-2, câştig de cauză au avut "câinii", care s-aucalificat în finala competiţiei. Gazdele au deschis scorul prin Gabriel Enache, în minutul 17, dar echilibrul numeric de pe teren s-a rupt în minutul 43, după eliminarea lui Alexandru Boruceanu. În debutul părţii secunde, dinamoviştii au egalat datorită lui Ekeng (51). Steaua a trecut din nou în avantaj, gol marcat de Chipciu (52), iar oaspeţii au punctat decisiv, în minutul 75, prin Puljici.