Cupa Mondială 2014. Un suporter brazilian A MURIT în urma unui atac de cord suferit în timpul PENALTY-URILOR de la finalul meciului BRAZILIA-CHILE

Un suporter brazilian a murit după ce a suferit un atac de cord chiar la finalul loviturilor de departajare de la finalul partidei dintre naționala Braziliei și naționala chiliană, din optimile Campionatului Mondial de Fotbal.

Barbatul, în varsta de 69 de ani, avea probleme cardiace, iar emoțiile meciului i-au provocat un atac de cord. Suporterul urmărea meciul într-un bar din apropierea stadionului Mineirao din Belo Horizonte când i s-a facut rău și a fost dus la spital, unde a murit după doua ore, scrie HotNews.ro.

Brazilia a câștigat meciul cu 3-2 la penalty-uri, și va întâlni Columbia în sferturi.

Ieri s-a disputat și meciul dintre Columbia și Uruguay, încheiat cu victoria naționalei columbiene. După calificarea echipei Columbiei în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal, o tânără în vârstă de 25 de ani a murit după ce a fost lovită de un glonţ rătăcit în timpul manifestărilor de bucurie de la Bogota.