CUPA CONFEDERAȚIILOR. Naționala Rusia a CÂȘTIGAT meciul de deschidere, în fața Noii Zeelande

Reprezentativa Rusiei a câștiga, sâmbătă, partida de debut a Cupei Confederațiilor, disputată, împotriva Noii Zeelenade, scor 2-0.

Naționala Rusiei a câștigat cu scorul de 2-0 confruntarea disputată, sâmbătă, la Sankt Petersburg, în meciul de debut al Cupei Confederațiilor. Gazdele au deschis scorul în minutul 31, după ce Michael Boxall a marcat în propria poartă și și-au dublat avantajul în repriza a doua, după reușita lui Fyodor Smolov (69). Mâine, tot în Grupa A, de la ora 18.00, Portugalia se va afla față în față cu Mexic, iar în Grupa B, Camerun va întâlni naționala Camerunului.