CSMS Iași, prima echipă din Liga I care a părăsit cupele europene. Moldovenii sunt consternați. „N-am mai văzut așa ceva la acest nivel”

CSMS Iași a pierdut cu scorul de 2-1, partida disputată, joi, în deplasare, cu Hajduk Split, în turul al doilea preliminar al Ligii Europa.

CSMS Iași a fost eliminată din Liga Europa, de formația Hajduk Split. După 2-2 în tur, cele două grupări au luptat, joi, pentru calificarea în turul al treilea preliminar al competiției, în Croația. Gazdele au deschis scorul în minutul 22, prin Fran Tudoar, iar moldovenii au reintrat imediat în meci, după reușita lui Alexandru Ciucur (26). În minutul 90, ex-iugoslavii au marcat golul victoriei, grație lui Franck Ohandza (90).

„Nu se putea mai mult cu o asemenea brigadă de arbitri. N-am mai văzut așa ceva la acest nivel”, a spus Florin Prunea, președintele moldovenilor.