Copa America. Argentina - Jamaica, 1-0 și Uruguay - Paraguay, 1-1. Se cunosc încă trei echipe calificate în fazele eliminatorii

Argentina a câștigat la limită partida disputată, sâmbătă, împotriva Jamaicăi, scor 1-0, și s-a calificat în sferturile de finală ale Copei America.

Argentina n-a avut probleme cu Jamaica, într-o partidă ce a contat pentru Grupa B a Copei America. „Pumele” au dominat meciul de la început până la sfârșit, dar nu au marcat decât o dată, prin Higuain (11). În cealaltă partidă, Utuguay și Paraguay au încheiat disputa la egalitate, scor 1-1. Golurile au fost înscrise de Gimenez (29)  / Barrios (44). După disptutarea celor trei etape, clasamentul Grupei B arată astfel: 1. Argentina 7p, 2. Paraguay 5p, 3. Uruguay 4p, 5. Jamaica 0p. Argentina, Paraguay și Uruguay s-au calificat în faza sferturilor de finală.