CONRAPERFORMANȚĂ pentru Sorana Cîrstea. Românca a fost eliminată în CALIFICĂRILE de la Eastbourne, de o adversară mult mai slab cotată

Sorana Cîrstea a fost eliminată, astăzi, din cadrul turneului de la Eastbourne, după ce a pierdut meciul cu Su-Wei Hsieh, scor 6-7(3), 1-6.

Sorana Cîrstea (locul 62 WTA) a pierdut, duminică, partida disputată în ultimul tur al calificărilor din cadrul turneului de la Eastbourne, contra unei jucătoare aflate pe locul 115 WTA, Su-Wei Hsieh, din Taiwan. După o confruntare ce a durat o oră și 11 minute, sportiva „tricoloră” a cedat în două seturi, scor 6-7(3), 1-6. Primul set a fost echilibrat, a avut nevoie de tie-break pentru departajare, dar în actul al doilea, Sorana Cîrstea n-a mai contat și părăsit competiția.