FOTBAL EUROPEAN. Chelsea s-a impus SPECTACULOS pe terenul lui Manchester City și a ajuns la o cifră IMPRESIONANTĂ de victorii consecutive. Meciul s-a terminat cu o bătaie generală și doi ELIMINAȚI

Chelsea Londra a câștigat cu scorul de 3-1 partida jucată, sâmbătă, pe terenul celor de la Manchester City, în etapa a 14-a a Premier League.

Chelsea Londra continuă să domine campionatul Angliei, după victoria obținută, sâmbătă, în deplasare, contra formației Manchester City, scor 3-1. „Cetățenii” au intrat la pauză în avantaj, după autogolul lui Gary Cahill (45), iar londonezii au răsturnat scorul în partea a doua, datorită reușitelor lui Diego Costa (60), Willian (71) și Eden Hazard (90). În ultimele secunde ale minutelor de prelungire, Kun Aguero l-a faultat foarte dur pe David Luiz. Intrarea brutală a declanșat o încăierare generală între jucătorii de pe teren și cei de pe băncile de rezerve, iar Fernandinho și Aguero, jucătorii gazdelor, au fost eliminați. Chelsea a bifat cea de-a opta victorie consecutivă în Premier League și se află pe prima poziție, cu 34 de puncte. Londonezii sunt urmați de Liverpool (30 de puncte și un meci mai puțin disputat) și Manchester City (30).