CFR Cluj a încheiat conturile cu Liga Campionilor. Campioana României a fost ELIMINATĂ de Malmo

CFR Cluj a remizat, miercuri, pe terenul suedezilor de la Malmo (scor 1-1), în manșa a doua a turului al 2-lea preliminar din Liga Campionilor și a părăsit competiția.

CFR Cluj, campioana României, a fost eliminată din turul al 2-la preliminar al Ligii Campionilor. Miercuri, ardelenii au remizat pe terenul suedezilor de la Malmo, scor 1-1, după ce în prima manșă fuseseră învinși de nordici, în Gruia, scor 0-1. „Feroviarii” au deschis scorul prin Damjan Djokovici, în minutul 36, și au fost egalați după reușita lui Arnor Traustason (55). În minutul 77, Emmanuel Culio a fost eliminat, iar CFR n-a mai avut șansa să forțeze golul calificării.

Campioana României va intra în turul al 3-lea preliminar al Ligii Europa, acolo va înfrunta formația calificată din jocul Sutjeska (Muntenegru) - Alashkert (Armenia) (în tur, 1-0).