CE 2016. Franța a bătut Albania după un mare chin. „Cocoșii” au deschis scorul abia în minutul 90

Franța s-a impus, miercuri, la Marsilia, în confruntarea cu reprezentativa Albaniei, scor 2-0, din cadrul Grupei A a Campionatului European.

Franța a câștigat foarte greu partida cu Albania,defășurată, miercuri, la Marsilia. Naționala pregătită de Didier Deschamps s-a impus cu 2-0 și a deschis scorul abia în minutul 90, prin Antoine Griezmann. Cealaltă reușită i-a aparținut lui Dimitri Payet, în minutul 90+6. În cealaltă partidă a Grupei A, România și Elveția au terminat la egalitate, scor 1-1. Duminică, în ultima rundă, România va înfrunta Albania, iar Franța va da piept cu Elveția. Amnbele meciuri vor începe de la ora 22.00. Clasamentul arată astfel: 1. Franța 6p, 2. Elveția 4p, 3. România 1p, 4. Albania 0p.