CAMPIONATUL MONDIAL. Spania a tremurat pentru o VICTORIE la limită în fața Iranului. Asiaticii au avut un gol anulat de VAR

Spania a câștigat cu 1-0 partida disputată, miercuri, la Kazan, contra reprezentativei Iranului, în Grupa B a Campionatului Mondial.

Naționala Spaniei s-a impus la limită, scor 1-0, în jocul cu Iran, disputat în etapa a 2-a a fazei grupelor Campionatului Mondial. Perșii s-au baricadat în fața porții, au scăpat fără gol primit în prima repriză, dar în partea a doua, Diego Costa a punctat datorită unei devieri norocoase, în minutul 54. Ezatolahi a reușit să egaleze, dar golul a fost anulat pentru ofsaid, în urma unei decizii VAR. Tot în Grupa B, Portugalia a învins naționala Marocului, scor 1-0. Clasamentul arată astfel: 1-2. Spania și Portugalia 4 p. 3 Iran 3p, 4. Iran 0p. În ultima etapă, Maroc întâlnește Spania, iar Portugalia înfruntă Iranul.