EVZ 25 ani

CAMPIONATUL MONDIAL. Olanda - Mexic, 2-1. Batavii se califică ULUITOR în „sferturi”, cu două goluri marcate în minutele 88 și 90+4!!!

14-06/21olandaagerpres-7615043-465x390
Autor: | | 15 Comentarii | 1528 Vizualizari

Olanda a obținut o calificare dramatică în sferturile de finală ale Campionatului Mondial. Naționala „Țării Lalelelor” a fost condusă de Mexic până în minutul 88, apoi lucrurile s-au întors la 180 de grade.

La Fortaleza, Olanda a obținut, în această după-amiază, biletele pentru sferturile de finală. Batavii au învins Mexicul, după mari emoții, scor 2-1, și vor evolua împotriva câștigătoarei partidei dintre Grecia și Costa Rica. După o primă repriză fără goluri, în care jucătorii au fost copleșiți de temperatura ridicată, meciul s-a animat după ce, în actul secund, Dos Santos a deschis scorul. Europenii s-au străduit să pună în pericol poarta lui Ochoa, dar portarul mexican și-a salvat formația, în câteva rânduri, de primirea unui gol.

În minutul 88, mexicanii au cedat, după ce Sneijder a înscris cu un șut necruțător. Atunci când toată lumea se pregătea pentru prelungiri, oamenii lui Van Gaal au obținut un penalty, transformat fără probleme de Huntelaar. Atacantul și-a dus prima reprezentativă în faza următoare, iar „alb-verzii” au plecat acasă.

LIVE

Olanda - Mexic, 2-1

Marcatori: Sneijder (88), Huntelaar (90+4 - penalty) / Dos Santos (48)

Echipe de start

Olanda: Cillessen - Verhaegh, Vlaar, Vrij, Blind - De Jong, Wijnaldum, Kuyt - Robben, Van Persie, Sneijder

Mexic: Ochoa - Aguilar, Maza, Marquez, Moreno, Layun - Salcido, Herrera, Guardado - Giovani, Peralta

Meciul s-a încheiat. Olanda merge în sferturile de finală.

min. 90+4: GOOOLLL Olanda!!! Huntelaar a transformat un penalty!!!

min. 88: GOOOLLL Olanda!!! Sneijder a marcat cu un șut năprasnic.

min. 48: GOOOLLLL Mexic!!! Dos Santos a deschis scorul cu un șut ce nu i-a dat nicio șansă lui Cillessen.

A început repriza secundă.

S-a încheiat prima parte.

Robben a fost faultat clar în careul Mexicului, în minutul 45, de doi adversari, „centralul” portughez nu a acordat nimic!!!

Mexicanii au avut penalty clar după ce un olandez a lovit cu piciorul în cap un adversar, arbitrul nu a dictat nimic.

De Jong s-a accidentat în minutul 9 și a fost înlocuit de Indi

Meciul a început.

Alte articole din categoria: Cupa Mondiala FIFA 2014

infoactual.ro

FACEBOOK
Tema zilei
16:25 Ce spune Iohannis despre ALEGERILE ANTICIPATE 13:45 Ce ASCUNDE programul CONSULTĂRILOR la Cotroceni 12:53 STRATEGIA PNL înaintea CONSULTĂRILOR cu Iohannis. Orban NU VREA la guvernare - surse | Exclusiv EvZ 12:51 Portița matematică a lui Klaus Iohannis: PSD riscă să piardă guvernarea 10:57 Cine nu i-a RĂSPUNS la telefon lui GRINDEANU după ce a fost DEMIS 09:58 Noul premier: lista scurtă din PSD - surse 09:27 Evoluție INCREDIBILĂ în SONDAJE pentru PSD, în urma CRIZEI INTERNE. Influența SCANDALULUI asupra electoratului 08:52 Ce va face ministrul Justiției PÂNĂ în ULTIMUL MINUT, după demiterea Guvernului. Declarațiile lui Toader 08:22 Greșeala FATALĂ din LISTA de PREMIERI a lui Dragnea, descoperită de Băsescu 00:32 ULTIMA MUTARE A LUI PONTA. Dragnea, luat prin surprindere 00:20 Grindeanu ARE O INFORMAŢIE-BOMBĂ DESPRE ŞEFUL PSD: „I-am spus lui Dragnea…” Premierul a vorbit şi despre SCHEMA MARII TRĂDĂRI care L-A DEZAMĂGIT CRUNT 21:36 Gușă, previziune SUMBRĂ despre PSD: „Dragnea a pierdut războiul de supraviețuire în vârful partidului” 20:25 Scenariul-ȘOC! Cum poate Iohannis să STRICE planurile lui Dragnea 18:50 Cronica Războiului conjugal din PSD. România lui Cristoiu 18:18 Grindeanu are sfaturi preţioase: „Viitorul prim-ministru să nu creadă în prietenia cu Liviu Dragnea" 17:00 CANCER ÎN JUSTIŢIE! Dezvăluirea anului vizează un judecător de la ÎCCJ. Relaţii incestuoase cu sora sa 16:55 CTP are un mesaj dur după moţiune: „ PSD e condus prin FRICĂ” 16:21 Grindeanu este istorie. DRAGNEA ŞTIE CELE 4 NUME care POT AJUNGE PREMIER: „Sunt din PSD” 13:50 Prima REACȚIE de la COTROCENI, după CĂDEREA Guvernului. Consultări cu partidele, începând de luni 06:16 LIVIU DRAGNEA este în pragul SINUCIDERII POLITICE! Un lanț de greșeli a dus PSD în pragul scindării și pe punctul de a pierde puterea politică în cadrul alianței de guvernare. Ce câștigă VICTOR PONTA.