CAMPIONATUL MONDIAL. Brazilia A SUFERIT 90 de minute cu naționala din Costa Rica și A CÂȘTIGAT în finalul partidei

Naționala Braziliei s-a impus cu scorul de 2-0 în confruntarea cu reprezentativa din Costa Rica, disputată, vineri, la Sankt Petersburg.

Brazilia a dezamăgit și în a doua partidă de la Campionatul Mondial, disputată contra celor din Costa Rica. După 1-1 la debut, cu Elveția, naționala din „Țara Cafelei” a câștigat în fața costaricanilor, scor 2-0. Brazilienii au avut un meci extrem de greu și n-au putut să-l învingă pe keylor Navas decât în minutul 90+1, grație reușitei lui Phillpe Coutinho. Neymar și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 90+7, și a adus o victorie esențială pentru Brazilia.