Brazilia și-a luat ADIO de la CAMPIONATUL MONDIAL. Belgia a trimis acasă naționala din „Țara Cafelei”

Belgia s-a impus cu scorul de 2-1 în confruntarea cu Brazilia, disputată, vineri, la Kazan, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale, și a făcut pasul spre semifinale.

Belgia a dat o mare lovitură în partida jucată, vineri, la Kazan, împotriva naționalei Braziliei, în „sferturile” turneului final din Rusia. „Dracii roșii” au câștigat cu scorul de 2-1 și i-au trimis pe sud-americani acasă. Fernandinho a marcat în propria poartă, în minutul 13, apoi Kevin De Bruyne a înscris în minutul 31. Brazilienii nu au putut decât să reducă din diferență, după reușita lui Renato August (76) și părăsesc competiția. În semifinale, Belgia va lupta pentru un loc în finală împotriva Franței.