Adrian Mutu CRITICĂ dur un fotbalist: „Așa nu merge. Nu este OK cum joacă”

Adrian Mutu, directorul general al echipei Dinamo, a pus tunurile pe Jeremy Bokila, la finalul partidei pierdute de „roș-albi” în fața celor de la FCSB (scor 0-1).

Adrian Mutu a declarat, la finalul derby-ului, că Dinamo se va califica în play-off. „Briliantul” consideră că echipa din Ștefan cel Mare nu merita să piardă în fața rivalilor, după cum au decurs ostilitățile din teren. Pe de altă parte, oficialul a criticat evoluția atacantului Jeremy Bokila.

„A fost un meci disputat, cred că rezultatul nu e echitabil. Într-adevăr, am dominat prima repriză, iar în repriza secundă au fost acțiuni de ambele părți. Egalul cred că ar fi fost echitabil.  O să vedeți că Dinamo va fi în play-off, nu vă faceți griji. Mi-a plăcut echipa timp de 50-60 minute, Vasile Miriuță va face o treabă bună și va reuși să prindă play-off-ul. Băieții au jucat, și-au creat ocazii. Atacanții trebuie să lucreze, să fie mai concentrați, să marcheze. Vreau mai mult de la Bokila, așa nu merge, nu e ok cum joacă. Un jucător de valoarea lui ar trebui să joace mult mai bine decât o face el acum. Le reproșez jucătorilor că nu au fost concentrați în fața porții și nu au marcat, pentru că au avut ceva ocazii. Sper ca băieții să se odihneacă, să-și recupereze puterile, ne așteaptă un meci dificil. Poziția din clasament ne obligă să nu mai facem pași greșiți”, a spus Mutu la Telekom Sport.