Ada Nechita a marcat golul care a trimis România în SEMIFINALELE CM de HANDBAL. „Tricolorele” au izbucnit în lacrimi la final. VIDEO

România s-a calificat, miercuri, în semifinalele Campionatului Mondial de Handbal, după ce a trecut de Danemarca, scor 31-30, după prelungiri.

Meciul dintre Danemarca și România (scor 30-31) a avut parte de mai multe momente dramatice. Mai întâi, Cristina Neagu a ratat în ultima secundă a timpului regulamentar o lovitură de la 7 metri, la scorul de 27-27. Confruntarea a intrat în prelungiri, iar la scorul de 30-30, Ada Nechita a punctat decisiv. Iată golul și bucuria dezlănțuită a „tricolorelor”.